İstanbul İzmir Tavsiye

İstanbul İzmir Tavsiye

İstanbul İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye yazımızı okumadan taşıma işleminiz için nakliye firması tercihinde bulunmamanızı öneririz. Nakliye sektöründeki olumsuz yazıları okuduğumuzda müşterilerimizi nasıl bilinçlendirebiliriz düşüncesine girerek bu yazımızı ele aldık. Yazımızı baştan sona doğru okumanızın sizlerin yararına olacağını tavsiye ederiz.

İstanbul’dan İzmir’e veya başka bir şehre taşınma durumunuz olduğunda genelde ilk olarak internet üzerinden nakliye firması aranılır. Nakliye firmaları ile telefon görüşmelerinde tüketicilerin %90′ı ilk olarak nakliye fiyatını sormaktadır. Nakliye firmalarının hemen hemen hepsi aynı hizmetleri aynı koşullarda verdiğini telefonda sizlere vaad etmektedir. Bunun üzerine bu görüşmelerin neticesinde müşteri en ucuz firmayı tercih etmekte ve maddi anlamda taşıma işini bir nevi ucuza getirdiğini düşünmektedir.

Fakat herşey sanıldığı gibi olmamaktadır. Taşıma günü evinize gelen nakliye firması işin ucuz olmasından dolayı ya sizlerden ekstra ücret talep etmekte yada söz verdiği gibi bir taşıma hizmeti vermemektedir.

Taşıma hizmetleri için nakliye firması tercih edilirken fiyat farklılıklarının nedenini sorgulamanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin bir firma sizlere taşıma işleminiz için 1 TL, diğer bir firma ise sizlere 5 TL fiyat istediğinde bunun nedenini sorgulayarak ucuz fiyat veren firmaların sizlere verebileceği hizmeti sorgulamalısınız.

Sektörde firmalar arasında bu kadar fiyat farklılıkların olmasının sebebinde çok sayıda korsan firmanın olması gelmektedir. Evden eve nakliyat işlemlerinde internet üzerinden yapılan aramaların %90′ını korsan firmalar oluşturmaktadır.

Tavsiyemiz, evden eve nakliyat tercihi yaparken mutlaka ve mutlaka Kurumsal ve Referanslı evden eve nakliyat firmaları tercihinde bulunmanız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Muğla başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Referanslarımızdan Bazıları